İstanbul – Berlin buluşması

1997 yılında İstanbul’da gerçekleşen “Sınırsız: İstanbul Berlin” etkinlikleri 1998 sonbaharında Berlin’de sürüyor. Bu etkinlikler kapsamında Kreuzberg Kunstamt (Kreuzberg Belediyesi Sanat Dairesi) Künstlerhaus Bethanien’de Berlin Senatosu bursu ile lstanbul’a gelen, yaşayan ve çalışan Berlin’li sanatçıların sergisini düzenliyor. 28 Agustos – 18 Ekim tarihleri arasında geryekleştirilecek serginin küratörlüğünü Beral Madra yapıyor.

Sergiye katılan sanatçılar şöyle: Michael Baise, Knut Bayer, Thomas Busch, Lilli Engel, Hanna Frenzel, Nelly Rau Haering, Bettina Hoffmann, Katherina Hohmann, Tho• mas Hornemann, Warner Klotz, Simone Kornfeld, Suzanne Lautedbach, Christa Mayer, Elke Nord, Oliver Oefelein, Lothar M. Peter, Jorg Aeckhenrich, Stileto, Wolfgang Stiller, Sabine Vogel, Gisela Weimann, Birgit Maria Wolf, Gerd Wolf ve Georg Zey.

Bunun yanında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni bu yıI bitiren bir grup genç sanatçı Berlin’de Kreuzberg Belediyesi’nin düzenlediği festival kapsamında bir sergi geryekleştirecek . Deniz Akaydın, Özgül Arslan, Şebnem Başar, Şeyda Cesur, Selim Çatkın, Ebru Erel, Necla Kahyaoğlu, Ali Kocakaya, Nalan Kumlalı, Fatma Korkut, Şükran Mertcan, Canan Şenol ve Gürdal Yücel’in katılacakları sergi 1 – 8 Eylül tarihleri arasında Pozzo Pozozza’da gerçekleşecek.

Beral Madra ile Prof. Kadri Özayten’in işbirliğiyle seçilen genç sanatçıların 1997 haziranında Anemas Zindanı’ nda geryekleştirdikleri sergi, Pozzo Pozozza sergisi için bir altyapı oluşturuyor. Genç sanatçılar Pozzo Pozozza’da resim, fotoğraf, video ve çeşitli malzemelerle yapılmış enstalasyonlar sergileyecek ve performans yapacaklar.

Milliyet Sanat

Sayı: 438 – 15 Ağustos 1998