Sergi

Kırmızı Ardıç Kuşu Çağdaş Sanat Galerisi’nden Yeni Haberler Var

Alaçatı’nın köklü sanat kurumu Kırmızı Ardıç Kuşu Çağdaş Sanat Galerisi 12 Temmuz 2020, Pazar akşamı Alaçatı’da yeni sezonu karşılıyor. İzmir’in kültür sanat hayatını uluslararası ve yerli sanatçıların katılımıyla canlandırmayı hedefleyen galeri 1 Ekim 2020 tarihine kadar ziyaretçileri için yaz boyu açık olacak.

2005’te Sayra Muran tarafından açılmış olan Kırmızı Ardıç Kuşu Sanat Galerisi, Bedri Baykam, Ömer Uluç, Mehmet Güleryüz, Genco Gülan gibi usta sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmış, dönem dönem de galeride genç sanatçıların seçkilerine yer verilmişti. Alaçatı’daki sanatseverlerin heyecanla takip ettiği galeri, 2020 yazını genç ve dinamik ekibi ve yeni koleksiyonuyla karşılıyor. Sanat Yöneticisi Bahar Soyoğuz, Küratör Pırıl Gündüz ve Performans Sanatçısı Damla Durman’ın hazırladığı seçkide yerli ve yabancı önemli isimler yer alıyor.

Periyodik olarak değişecek zengin içeriği ile sanatseverlerle buluşacak olan galeride sergilenecek sanatçılar arasında;

Bedri Baykam, Koray Erkaya, Genco Gülan, Gül Ilgaz, Nilhan Sesalan, Lara Ögel, Beril Gülcan, Sayra İnce Muran, Erduhan Ardıç Muran, Gülçin Aksoy, Özgül Arslan, Mustafa Horasan, Stefan Tuemple, Tal Lee, Suzan Batu, Candaş Şişman, Ayhan Taşkıran, Şevket Arık, Vildan Hoşbak, Yasin Uysallar, Oktay Değirmenci, Erhan Lanpir, Monika Bulanda, Mathilde Melek An, İrem Nalça, Melih Özuysal, Olcay Gültepe, Sevda Kocatepe, Cengiz Yüzsever, Gözde Baykara, Barış Sarıbaş, Pınar Derin Gencer Cem Sağbil, Ayşe Önel, Onur Çanka, Esra Kent, Kofi Frimpong, Robert Hickerson, ve Pablo Picasso, bulunuyor.

Alaçatı’nın merkezinde konumlanan iki katlı sergi mekanı Pazartesi hariç her gün 17:00- 00:00 arasında açık olacak. Pandemi çerçevesinde uygulanan sağlık tedbirlerine uygun ziyaretçi politikası sebebiyle özel ziyaret talep eden veya grup olarak gelmek isteyenler için randevu sistemiyle de çalışacak. Kırmızı Ardıç Kuşu Çağdaş Sanat Galerisi bu yaz ilham almak, yeni sanatçılarla tanışmak ve koleksiyonunu geliştirmek isteyenler için özel bir buluşma noktası.